Scania Elektrikli Ve Hibrit Kamyon Serisini Tanıttı

Scania Trucks,orta hizmet tipi elektrikli kamyon yelpazesini sizlere sunuyor.Tamamen elektrikli kamyon,tek bir şarj ile bir gün boyunca çalışabiliyor ayriyetten gerektiği durumlarda mola yaparken bile kolayca yeniden şarj etme imkanını sunuyor.

Scania elektrikli ve hibrit kamyonları,230 kW elektrik motoru ve 165-300 kWh pil paketiyle donatılmıştır. Buda yaklaşık 2200 Nm torklu 310 beygir bir motorla karşılaştırabilir.Müşteriler maksimum 250 km menzile sahip pil paketleri arasından seçim yapabilirler.


Scania’nın elektrikli ve hibrit kamyonları, L ve P serisi kabinlerde ve şimdilik sadece bir elektrikli otomobil olarak mevcuttur. Oder alımı kısa süre içinde başlayacak ve seri üretilen ilk kamyonların 2021 yılının ilk çeyreğinde yola çıkması bekleniyor.

Scania Elektrikli kamyonlarının fiyatı ne kadar olur?

Scania şirketinde çalışanların yaptığı yorumlara göre elektrikli ve hibrit modellerin piyasa değerindeki kamyonlar ile aynı fiyat aralığında olacağı söyleniyor.


Türkiye’de Scania’nın çıkarmış orduğu bu L ve P serisi kabinleri firmalar arasında pek tercih edilir mi orası merak konusu.

Beğeni:
1 0
Görüntülenme:
49
Kategori:
Scania

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir